Premiérový ročník turnaja pozná svojich víťazov

Medzinárodný futbalový turnaj prípraviek má za sebou úspešnú premiéru. Aj keď spočiatku malým futbalistom neprialo počasie, hrdinsky sa v sobotu s dažďom popasovali a zápasy odohrali.

Víťazmi v kategórii U11 sa stali chlapci tímu Partizán Bardejov, v U10 po dramatickom penaltovom rozstrele to boli hráči FA Spišské Vlachy. Medzi najmladšími, v kategórii U9 zvíťazili chlapci z MŠK Moldava n. Bodvou. Na svojej ceste za víťazstvom v semifinále zdolali domáci tím a vo finále Jupie Podlavice. Rožňava v súboji o tretie miesto zdolala Partizán Bardejov.

Na turnaji štartovalo 41 mužstiev (k pôvodne 40 ešte v kat. U11 pribudol Novohrad Lučenec) z 22 klubov. Hralo sa na šiestich ihriskách, v sobotu od 9.00 do 16.30 hod., v nedeľu od 9.00 do 13.00 hod.

Sobotňajšie dianie ukončil sprievod vedený primátorom Rožňavy Michalom Domikom a koordinátorom prípraviek MFK Rožňava Filipom Pollákom zo štadióna na Námestie baníkov, kde v rámci pretekov The Race bol pre deti pripravený Family Day s rôznymi atrakciami.