Rožňava otočila zápas v Ťahanovciach

Futbalisti MFK Rožňava cestovali v 2. kole 5. ligy na pôdu Ťahanoviec. V zápase nadviazali na úspešné vystúpenie v Slovnaft cupe a aj teraz si doviezli z ihriska súpera plný bodový zásah.

V úvode zápasu do však nebolo pre hráčov MFK ružové. Domáci sa snažili a po góloch Pulščák a Grohola viedli v 6. min. 2:0. V 14. min. dal kontaktný gól J. Krajlik a hostia ukázali, že bodov sa vzdať nechcú.

Domáci tréner striedal do druhého polčasu troch hráčov. Zrejme to však neprinieslo osoh, pretože už v 48. min. J. Figúr vyrovnal. Po viac ako hodine hry išli Rožňavčania do vedenia. Strelcom bol M. Domik. Sedem minút pred koncom poistil tri body pre Rožňavu štvrtým gólom F. Gyenes.

Rožňava sa víťazstvom v Ťahanovciach pripojila ku trendu kola. Hostia brali body až v piatich stretnutiach, doma tak zvíťazili len Vojčice a Topoľany. Po dvoch kolách je Rožňava na štvrtom mieste tabuľky a patri medzi poltucet tímov, ktoré majú na konte len víťazstvá.

V treťom kole bude MFK Rožňava v sobotu 20. augusta o 16.00 hod. hostiť aktuálne predposlednú Boršu, rovnako nováčika 5. ligy Juh.

Štatistika

5. liga Juh, 2. kolo

MFK Ťahanovce – MFK Rožňava 2:4 (2:1) Góly: 2. M. Pulščák, 6. D. Grohol – 14. J. Krajlik, 48. J. Figúr, 64. M. Domik, 83. F. Gyenes, ŽK: 83. S. Žulkovský – 86. L. Felezký. ČK: bez. R: V. Mačuga. Divákov: 100. ROŽŇAVA: F. Spišák – J. Horvát, T. Gecelovský, J. Korfanta, F. Szabó, M. Domik, F. Gyenes (90. S. Hric), F. Kovács, J. Figúr, Sz. Szabó Dózsa (12. A. Hajduk), J. Krajlik (75. L. Felezký)

Ostatné výsledky: Dvorníky-Včeláre – Gelnica 0:2, Vojčice – Kr. Chlmec 5:3, Geča – Budkovce 1:2, Topoľany – Cejkov 3:1, Borša – Malý Horeš 0:4, Krh. Podhradie – Lokomotíva Košice 1:2.

Strelci: J. Figúr a F. Gyenes po 2, F. Kovács, M. Domik a J. Krajlik po 1.

Zdieľať